DORF FILMOVI I OFF DORF 2007-2014

2007 - 2015

DORF FILMOVI I OFF DORF

2007

VINKOVCI, 08-11.03.2007.

OČI U MAGLI, N. i J.Pongrac – Hrvatska (31′)
KAD MUZIČARI ŠOKIRAJU, D.Jagatić – Hrvatska (51′)
KAD SE NEKO NEČEM DOBROM NADA, B.Drašković, Srbija (28′)
DI SMO MI TO?, D.Mataković – Hrvatska (35′)
KAD MIKI KAŽE DA SE BOJI, I.Pletikosa (106′), Hrvatska
RITAM ROCK PLEMENA, B.Modrić – Hrvatska (90′)
NEVIDLJIVA NACIJA, D.Kovačević, Srbija (93′)
DOLGCAJT, I.Zupe, Slovenija (47′)
BACKSTAGE PASS, R.Jovanov Gonzo – Hrvatska (60′)
SNOVI BEZ POKRIĆA, R.Šeić – Hrvatska (61′)
SHUFFLE:Politics, bullshit and rock’n’roll…, E.Rizvanolli i Y.Mehmedaliu (42′), Kosovo
KOBRA 11, A. Murselović , BiH (12′)
IZVAN KONKURENCIJE
UNKNOWN PASSAGE – Story of Dead Moon, J.Summers/K.Fix (84′), SAD
WE JAM ECONO, K.Schieron (60′), SAD
NAGRADA 2007 – “DOLGCAJT” (Žiri – Veljko Krulčić, Goran Dević, Vjeran Pavlinić)
OFF DORF
Izložba rock-fotografije Foto-kluba Vinkovci@Gradsko kazalište
Koncerti – Beatles Revival Band (Rijeka), My Buddy Moose (Rijeka), Septica (Vinkovci)@caffe-bar Plus
Gosti festivala – Dubravko Jagatić, Dubravko Mataković, Igor Bašin, Brankica Drašković, Adnan Murselović/Edin Džambić, Bernardin Modrić, Darko Kovačević, Ines Pletikos, Jadranko Pongrac, Oliver Sertić

GOSTOVANJA 2007 – Osijek, Slavonski Brod, Županja, Kutina, Valpovo, Pula (A&M Festival), Donji Miholjac, Bitola, Skopje, Kočani, Požega, Čakovec, Split


2008

VINKOVCI, 06-09.03.2008.

REGIONALNI PROGRAM

ŠARLO TE GLEDA, Sonja Savić, Srbija (69′)
NAPRED U PROŠLOST – Banatski trougao, Darko Kovačević, Srbija (70′)
AVETI PROŠLOSTI,Vladimir Bakarić, Hrvatska,(29′)
SLOBODA ILI NIŠTA, Nenad Popović, Srbija (33′)
PREDI, PREDI ŠĆI MOJA, Ines Pletikos, Hrvatska (27′)
100 WAYS TO BECOME COOL, Jan Jaap Kuiper, Nizozemska (18′)
DA LI ZAISTA POSTOJI ČOVEK KOJI SE ZOVE ŽIKICA SIMIĆ?, Ivan Andrijanić, Srbija (26′)
LOU PROFA – DNEVNIK ROKENROL ZVIJEZDE, Andrej Lukaček, Hrvatska (61′)
SEVDAH O RODAMA, Silvio Mirošničenko, Hrvatska (52′)
4 KONCERTA ZA BULDOŽER IN…, Rudi Uran, Slovenija (43′)
IZVAN KONKURENCIJE
DORF ’07 VINKOVCI, Adnan Murselović, BiH, (33′)
DR.FUNKENSTEIN – GEORGE CLINTON, Don Letts, Velika Britanija, (60′)
SOUL BRITANNIA, Don Letts, Velika Britanija (60′)
THE BREEDERS – Real Deal, Paula Van Olsen, Nizozemska (40′)
BILLY CHILDISH IS DEAD, Graham Bendel, Velika Britanija, (69′)
NEFORMAT(*eng.titl), Jan Jaap Kuiper, Nizozemska, (28′)
NAGRADA 2008– SEVDAH O RODAMA (Žiri – Aleksandar Dragaš, Velimir Grgić, Igor Bašin)
OFF DORF
Izložba rock fotografije Foto-kluba Vinkovci@Gradsko kazalište
Izložba slika Marko Šošić i Želimir Fišić (Vinkovci)@Galerija
Koncerti – Cherkezi United (Zagreb), Overflow (Koprivnica), Madmen (Zagreb)@Kildare’s music pub
Radionica dokumentarnog filma, voditelj Silvio Mirošničenko (Zagreb)- omnibus Tri boje revolucije
Promocije knjiga izdavača Šareni dućan (Koprivnica)
DJ Don Letts (Velika Britanija)
Gosti festivala – Don Letts, Rudi Uran, Silvio Mirošničenko, Ines Pletikos, Darko Kovačević, Arsen Oremović, Adnan Murselović, Vladimir Bakarić
GOSTOVANJA 2008 – Rijeka, Skopje, Subotica (Trenchtown), Novi Sad, Zadar, Osijek, Tolmin, Novi Sad (Cinema City), Dubrovnik, Slavonski Brod, Ljutomer (Grossmann), Slatina, Valpovo, Ičići, Čakovec, Skopje


2009

VINKOVCI, ŽUPANJA (MKC Županja) 05-08.03.2009.

REGIONALNI PROGRAM

OLAH VINCE – Na ničijoj zemlji, Miro Karadžić, Srbija – (29′)

THE CINKUŠI, Ljiljana Šišmanović, Hrvatska – (27′)

TETA LIZA, Branko Ištvančić, Hrvatska – (30′)

HARMONIKARJI , D.Moravec, L.Matek, Slovenija – (55′)

LET 3 ŽIVA PIČKA, Radislav Jovanov Gonzo, Hrvatska – (130′)

KAO DA JE BILO NEKAD, Dušan Vesić, Srbija – (82′)

DIRTY OLD FESTIVAL , Vjeran Pavlinić, Hrvatska – (37′)

ARSEN – Brod u boci, Mirko Duić, Hrvatska- (48′)

DEČKO SA STRANE, Marina Jurišić, Hrvatska- (13′)

BADMINGTONS DOC. , Jane Altiparmakov, Makedonija- (39′)

MEĐUNARODNI PROGRAM

DUB ECHOES, Bruno Natal, Brazil – (74′)
GOGOL BORDELLO NON STOP, Margarita Jimeno, SAD – (87′)
METAL: A HEADBANGER’S JOURNEY, S.Dunn, S.McFadyen, Kanada – (96′)
GLOBAL METAL, S.Dunn, S.McFadyen, Kanada – (93′)
KIKE TURMIX, Roger Sommerseth, Norveška – (44′)

ONE MAN IN THE BAND, Adam Clitheroe, Engleska – (83′)

PUT THE NEEDLE ON THE RECORD ,Jason Rem, SAD – (83′)

TWO-EYED IRELAND, Lim Yin-Pyung, R.Koreja – (63′)

THE FALL – Wonderful and frightening world of M. E.Smith, D.Newton, Engleska – (60′)

FLIPPER LIVE, Joe Rees, SAD – (71′)

BILL HICKS – izbor (45′)

NAGRADA 2009 – KIKE TURMIX (Žiri – Dalibor Matanić, Brankica Drašković, Silvio Mirošničenko)
OFF DORF

Izložba plakata Igora Hofbauera@Gradsko kazalište i Galerija
Izložba filmskih plakata Arsena Dedića@Galerija
Koncerti – Welcomin’ Committee in flames (Zagreb)@caffe Palace, Radikal Dub Kolektiv (Zagreb), Small House Brown i Harp Attack! (Neven Mijač, Tomislav Goluban, Igor Đeke…), Hladno Pivo (ZG)
Sheitans (Županja)@Dom mladeži Županja
Radionica sviranja usne harmonike, voditelj Igor Đeke (Vinkovci)
Dirty Old Shop – predstavljanje@Gradsko kazalište
Informatika Fortuno d.o.o. – predstavljanje interaktivni izlog
Gosti festivala – Arsen Dedić, Daniel Rafaelić, Irena Mihalinec, Marina Jurišić, Dušan Vesić, Sandra Rančić, Ljiljana Šišmanović, Mirko Duić, Krešimir Kolar, Leon Matek, Radislav Jovanov Gonzo
GOSTOVANJA 2009 – Zagreb, Rijeka, Požega, Pula, Zadar, Bjelovar, Osijek, Dubrovnik, Ljutomer, Tuzla, Čakovec, Zrenjanin, Slavonski Brod, Vukovar, Skopje, Beograd

2010

VINKOVCI, ZAGREB (Dokukino), RIJEKA (Art-kino Croatia) 04.-07.03.2010.

REGIONALNI PROGRAM
VLADA, Rudi Uran (Slovenija) – 53′
PRVI PRAVI ŽENSKI ZVUK, Brankica Drašković (Srbija) – 78′
KOPRIVNICA PLEŠE POGO, Matej Perkov (Hrvatska) – 100′
BOŽE ČUVAJ LE ZBOR, Dalija Pintarić/Lora Šuljić (Hrvatska) – 30′
ASTRALIS – Institucija , Igor Neljak (Hrvatska) – 81′
VEČNI ŠTUDENT, Siniša Gačič (Slovenija) – 30′
SEVDAH, Marina Andree (Hrvatska) – 66′
OD GRABROVCA DO MEMPHISA, Davor Batisweiler (Hrvatska)- 26′
PRIČA O DOBROM LUDILU, Tomislav Zorić (Hrvatska) – 37′
4DEATHSOFPUNK, Raul Jereb (Hrvatska) – 20′
RADIO APOKALIPTIKO, Marko Cvejić (Slovenija) – 25′
IZVAN KONKURENCIJE
ETERNAL CHILDREN, David Kleijwegt (Nizozemska) – 70′
LOW, You may need a murderer, David Kleijwegt (Nizozemska) – 70′
OIL CITY CONFIDENTIAL , Julien Temple (Velika Britanija) -104′
LEE SCRATCH PERRY – „Ich sende aus dem all“, Peter Braatz (Njemačka) – 30′
SEX PISTOLS, WELCOME HOME, Peter Braatz (Njemačka) – 26′
AGITPROP (www.agitprop.bg )predstavlja „15“
CASANAYDA!, Dominique Caubet/Farida Benlyazid and Abderrahim Mettour (Maroko) – 52′
TRANSMEET TV PUZZLE – 120′ (4×30)
NAGRADA 2010 – PRVI PRAVI ŽENSKI ZVUK (Žiri – Igor Mirković, Petar Mitrić, Gordan Nuhanović)
Posebna DORF nagrada za životno djelo – Peter Braatz (Njemačka)
Izložba stripova Emisija emocija (Matija Pisačić, Damir Steinfl, Dunja Janković, Irena Jukić-Pranjić)@Gradsko kazalište
Izložba fotografija„Vidi Muziku“@atrij Art-kino Croatia Rijeka
Koncerti – Darko Rundek&Cargo Orkestar@Vanilla, Le Zbor (Zagreb)@Art-kino Croatia, Mandelbrot Set@Molekula Rijeka, Olovni ples, Čopor@Dokukino Zagreb
Promocija knjige Uhovid, Darko Rundek@Gradsko kazalište
DJ M.I.L.E. (Zagreb)@Marabu Vinkovci
Gosti festivala – Matej Perkov, Dalija Pintarić, DJ Go Cut, Siniša Gačić, David Kleijwegt, Peter Braatz, Dominique Caubet, Irena Jukić-Pranjić
GOSTOVANJA 2010– Labin, Požega, Skopje, Subotica, Osijek, Zabok, Sarajevo, Mostar, Ohrid, Zagreb, Novi Sad (EXIT), Slavonski Brod, Sanski Most, Sremska Mitrovica, Ljutomer, Bečej, Dubrovnik, Beograd, Banja Luka, Vukovar, Kragujevac (KRAF), Novi Sad, Skopje (Cinedays), Slavonski Brod, Zaječar, Vranje, Niš, Zadar


2011

VINKOVCI, RIJEKA (Art-kino Croatia) 10-13.03.2011.

REGIONALNI PROGRAM
Zvezda je rođena, Vanja Kovačević (SRB), 75′
Noise slawonische kunst, S.Šijan/S.Pete (HR), 38′
Ako nikoj ne sviri , G.Janevski (Makedonija), 55′
Kuzle, M.Mrak/R.Šabec(SLO), 35′
Druga strana rock and rolla, S.Mirošničenko (HR), 30′
X SAJETA, Dušan Udicki (Slo/Srb), 21′
R’n’r je kriv za sve? (HR), D.Lalić/S.Stanić 50′
Mica i okolne priče, M. Nikodijević (SRB), 37′
MEĐUNARODNI PROGRAM
Cure for pain: Mark Sandman Story, R.Bralver/D.Ferino (SAD), 84′
6ftHick – Notes from underground, M.Moynihan(AUSTRALIA), 60′
LA RESISTENZA NASCOSTA, F.Rolandi/A.Mariani(ITA), 90′
Weird world of Blowfly, J.Furmanski (SAD), 90′
Superstonic sound:Rebel Dread, R.Erichsen (ENG), 48′
Circa 1977: Diodes, A.Erdic (CAN), 27′
Upside down: Creation records story, Danny O’Connor (ENG), 101′
Vivir del aire, David Macian (ESP), 14′
We dont care about music anyway, C.Dupire/G.Kuentz (FRA), 80′
Bassweight, Suridh Hassan (UK) 60′
God is real, B.Vincze (Slovačka), 25′
Cowpunx from Hell, Enrico Stocco (ITA), 20′
Lemmy – the movie , W.Orshaski/G.Olliver (SAD) , 117′
La Faute des Fleurs, Vincent Moon (FRA), 70′
Mogwai:Burning, V.Moon/Nat le Scouarnec (FRA)48′
IZVAN KONKURENCIJE
World’s greatest sinner, T.Carrey (SAD), 80′
1 Giant Leap – What about me?, Bridgeman/Cutto (ENG), 85′
Satan Panonski, M.Milinković (SRB), 30′
Mlad i zdrav kao ruža, Jovan Jovanović (SRB), 70′
Nerdcore rising, N.Farsad (SAD), 80′
ART PEPPER – Notes from jazz survivor, Don McGlynn (SAD) 48′
DEXTER GORDON – More than you know, Don McGlynn (SAD) 52′
HOWLIN’ WOLF STORY, Don McGlynn (SAD) 90′
TRANSMEET TV PUZZLE 2010
NAGRADA 2011 – AKO NIKOJ NE SVIRI / WE DONT CARE ABOUT MUSIC ANYWAY (Žiri – Tanja Golić, Zoran Žmirić, Silvestar Kolbas)
Posebna DORF nagrada – Velid Đekić (Rijeka)
OFF DORF
Koncerti – B and The Bops (Zagreb)@Coffee house San Francisco, My Buddy Moose, Sjekire@Art-kino Croatia, DJ Mile Hund@Molekula Rijeka
EDIT – projekcije filmova@Gradsko kazalište VK
Gosti festivala – Slobodan Šijan/Stjepan Pete, Matjaž Mrak, Dean Lalić, Milan Nikodijević, Francesca Rolandi, Enrico Stocco, Don McGlynn
GOSTOVANJA 2011– Požega, Vukovar, Zagreb, Osijek, Bjelovar, Zrenjanin, Mostar, Karlovac, Sremska Mitrovica, Subotica, Ljutomer, Zaječar, Brčko, Kruševac, Daruvar, Ruma, Kraljevo, Split, Labin, Tolmin, Novi Sad, Skopje


2012

VINKOVCI 02.-04.03., RIJEKA (Art-kino Croatia) 15-18.03.2012.

REGIONALNI PROGRAM
MUZIKA SA JASIBARE, Armand Mesaroš (Srbija) – 72′
PRAŠINA SVAKODNEVNOG ŽIVOTA, Danilo Lola Ilić (Hrvatska) – 77′
BRUCOŠIJADA FERA PONOVNO U KOTLOVNICI, Stevan Grubić, Domagoj Kontak, Marko Pejić (Hrvatska) – 39′
FANZINI S MARSA, Siniša Dugonjić (Srbija) – 34′
BLUES ZAPISI MEMPHISA, Boris Hrepić (Hrvatska) – 68′
V LETU HIP HOPA, Boris Petkovič (Slovenija) – 72′
VILJUŠKA PUNA LJUBAVI, Milica Jovčić i Aleksandra Milenković (Srbija) – 75′
BRDA, 21000, SPLIT, Silvio Mirošničenko (Hrvatska) – 60′
TIST’ DAN V TEDNU, Anže Verdel, Anže Petrić, Miha Čeak (Slovenija) – 119′
KOZA OZDRAVELA BO, Žiga Divjak, Matic Drakulić, Katarina Rešek (Slovenija) – 5′
MEĐUNARODNI PROGRAM
BRIAN ENO – ANOTHER GREEN WORLD, Nicola Roberts (Velika Britanija) – 60′
SECONDHAND SURESHOTS, Mark McNeill, Bryan Younce (SAD) – 30′
COLOR ME OBSESSED, Gorman Bechard (SAD) – 123′
BACKYARD, Arni Sveinsson (Island) – 72′
MALUK-GOLYAM/LITTLE-BIG, Yassen Grigorov (Bugarska) – 89′
SPEAKING IN CODE, Amy Lee Grill (SAD) – 89′
SEARCH AND DESTROY: IGGY POP&THE STOOGES’ RAW POWER , Morgan Neville (SAD) – 45′
EL MEDICO: THE CUBATON STORY, Daniel Fridell (Švedska/Estonija/Finska) – 85′
TEEN A GO GO: A LITTLE FILM ABOUT ROCK AND ROLL HISTORY, Melissa Kirkendall (SAD)- 80′
IN SEARCH OF SOUND, Brian Parsons (SAD) – 102′
PAUL KALKBRENNER – A LIVE DOCUMENTARY 2010, Max Penzel (Njemačka)- 58′
A LEISURE SOCIETY OF SEVERE PREPONDERENCE, Aryan Kaganof (Južnoafrička Republika) – 35′
VINYL (Tales from Vienna Underground), Andrew Standen-Raz (Austrija, Engleska) – 82′
(ON THE QUEST FOR) BEOGRAD UNDERGROUND, Muriel Buzzara (Španjolska, Srbija) – 65′
IZVAN KONKURENCIJE
SOUND OF NOISE, Ola Simonsson, Johannes Stjärne Nilsson (Švedska) – 102′
WHEN I SOLD MY SOUL TO THE MACHINE, Igor Lesic, Ronald Lindgreen (Nizozemska) – 44′
ENTER THE DEMON DRUMMER, Ram Loevy (Izrael) – 70′
ŠTO JE MENI BALKAN – KINO EUROPA, Ines Pletikos (Hrvatska) – 60′
U ETERU, Marija Prusina (Hrvatska) – 26′
KUĆA, Tomislav Žaja (Hrvatska) – 50′
ZGAGA FESTIVAL 1996, Janez Vrtačnik (Slovenija) – 45′
VINCENT MOON AFRICA SELECTION
CROSSOVERS, omnibus – 50′
FRANK ZAPPA: PHASE II – THE BIG NOTE, Frank Scheffer (Nizozemska) – 90′
RADICAL ACT , Tex Clark (SAD) – 50′
LANCE BANGS VIDEOS, Izbor – 38′
NAGRADA 2012 – V LETU HIP HOPA/SPEAKING IN CODE (Žiri – Gjorgji Janevski, Ante Perković, Veljko Popović)
Posebna DORF nagrada – VIS Uragani Rijeka
OFF DORF
Koncerti – Bilk (Zagreb), Jarboli (Beograd), Hemendex (Zagreb)@Mađarska škola Vinkovci
Izložba nakita Ororok – Marija Miloševska (Skopje)@Art-kino Croatia
Izložba fotografija Saša Huzjak (Koprivnica)@Molekula Rijeka
Promocije knjiga – Velimir Grgić, Ante Perković, Anđelo Jurkas@RiBook Rijeka
Nastup Melodije DORFa a ne DORHa – Predrag Lucić&Boris Dežulović@Brod Marina Rijeka
Koncert – Goribor@Tunel Rijeka
Sajam secondhand vinila Diskodrom@Spirit Rijeka
Radionica dokumentarnog filma, voditelj Vincent Moon (Francuska)
DJ Stefan Skorepa/Dieter Pfeiler (Austrija)@Palach Rijeka
EDIT – projekcije filmova@Gradsko kazalište Vinkovci
GOSTOVANJA 2012 – Požega, Sarajevo (BiH), Slavonski Brod, Zagreb (Dokukino), Vukovar, Ivanić grad, Osijek, Vranje (SRB), Karlovac, Ljutomer (SLO), Grossmann, Vinkovci (Knjižnica), Šibenik (Terraneo), Valpovo, Tuzla (BiH), TFF, Ruma, Rijeka (Ičići), Ilok, Dresden (NJEM), kino Thalia, Beograd (SRB), KC Grad, Split, Slavonski Brod, Vinkovci (Walkow), Beč (AUSTRIA), klub AU, Beli Manastir, Sremska Mitrovica (SRB), Ploče, Orahovica



2013

VINKOVCI, 07-10.03.2013.

Regionalni program

JAZZ APARTMAN (ili kako je nastao The Last Minute Open Jazz Festival), Biljana Čakić-Veselić/Tomislav Lovro Pavleka (Hrvatska) – 41′

KRIES 50:50 , Marko Dimić (Hrvatska) – 50′

KAKO SMO UŠLI U EUROPU – SLUČAJ SexA , Ines Pletikos (Hrvatska) – 71′

KANAL 103 – LJUBAVNO PISMO ALTERNATIVNOJ KULTURI, Siniša Evtimov (Makedonija) – 56′

MI PLAČEMO IZA TAMNIH NAOČARA, Marijan Cvetanović/Velimir Stojanović (Srbija)- 61′

SILENCE, GLAZBENICI S KRAJA SVIJETA, Haidy Kancler (Slovenija) – 30′

OTROCI SOCIALIZMA – ZAMIJENITE MI GLAVU, Brane Bitenc (Slovenija) – 45′

LJULJAŠKA , Tamara Drakulić (Srbija) – 78′

SREBRNA PJESMA , Kiril Šentevski (Makedonija) – 17′

MONTE PARADISO 20, Vibor Juhas (Hrvatska) – 64′

SEDAM TAMBURAŠA ČIKA MARKA, Davor Borić(Hrvatska) – 20′

WOODEN AMBULANCE INTERSECTION BICYCLE TOUR, Darko Kovačević (Srbija) – 40′

Međunarodni program

LOST AND SOUND, Lindsey Dryden (Velika Britanija) – 76′

RADNI NASLOV: ČUDO OD DJETETA , Marianna Kaat (Estonija) – 58′

OČEKUJUĆI TSUNAMI, Vincent Moon (Francuska) – 70′

TSUNAMI ATTACK (THE POWER OF R’N’R), Mario Cuzic (Japan) – 52′

HEAVENS MIRROR – A PORTUGUESE VOYAGE, Joshua Dylan Mellars (SAD) – 66′

PUNKT, REVOLUTION IN LIVE COMPOSING, Jérôme de Missolz/Guillaume Dero (Francuska) – 79′

Izvan konkurencije

PUNČKE , Filip Meštrović/Marinko Marinkić (Hrvatska) – 28′

TOM WAITS ANTI SELEKCIJA, 45′

BALLAD OF GENESIS AND LADY JAYE, Marie Losier (Francuska) – 72′

BEATBOX IN THE WORLD, Ken Arima (Japan) – 63′

MANU CHAO Gira Mundo Tour, Francois Bergeron (Francuska) – 52′

MI SMO RAZLIKA , Luka Baruškin (Hrvatska) – 16′

FRESH DANUBE FILMS

PISMO ĆAĆI, Damir Čučić (Hrvatska) – 72′

SONJA I BIK, Vlatka Vorkapić (Hrvatska) – 106′

USTANIČKA ULICA, Miroslav Terzić (Srbija) – 97′

LICE REVOLUCIJE, Vladimir Milovanović (Srbija) – 55′

LOKALNI HEROJI/LOCAL HEROES, Henning Backhaus (Austrija) – 100′

ZAUVIJEK ZAJEDNO/FOREVER NOT ALONE, Monja Art/Caroline Bobek(Austrija) – 88′

NAGRADA 2013 – KAKO SMO UŠLI U EUROPU-SLUČAJ SexA (Žiri – Viva Videnović, Boris Petkovič, Igor Tomljanović)
Posebna DORF nagrada – LOST AND SOUND

OFF DORF
Koncerti – Voodoo Caddilac (Brčko)+B and the Bops (Zagreb), Punčke (Vinkovci)+Bernay’s Propaganda (Skopje), Stampedo (Zagreb) @Plus Centar Vinkovci

DJ – Naša stvar party@Plus Centar
Izložba plakata Krešimira Certića (Kutina)@Walkow Vinkovci

DJ radionica – DJ Raid (Srbija)@Walkow
EDIT – projekcije filmova@Gradsko kazalište Vinkovci, novinarska radionica (Ante Perković, mentor)
GOSTOVANJA 2013 – Požega,Dubrovnik, Slavonski Brod, Zagreb (Dokukino), Osijek, Zabok,Bale, Pula, Varaždin, Ljutomer (SLO), Grossmann, Orahovica (Ferragosto Jam), Ploče, Novi Sad (SRB), Slavonski Brod, Beč (AUSTRIA), Schikaneder, Skopje (Cinedays),Zagreb (Vintage industrial bar), Pazin, Umag


2014

VINKOVCI 06-09.03.2014.

Regionalni program

ŽIVIM U BARAKAMA/Kust un Bareč, Željka Kovačević (Hrvatska), 27′

DAMIR AVDIĆ – PRAVI ČOVJEK ZA KAPITALIZAM/Pravi človek za kapitalizem, Dušan Moravec (Slovenija), 53′

ZOFFSKI GRČ, Zoran Krema (Hrvatska), 69′

GRAD IZOBILJA , Mladen Medić, Zlatko Gotovac (Hrvatska), 106′

HRVATSKA RAPSODIJA: MAKSIM MRVICA, Bruna Bajić (Hrvatska), 57′

STARIJI PARAZIT ILI TKO JE MARKO BRECELJ /Priletni parazit ali kdo je Marko Brecelj, Janez Burger (Slovenija), 82′

EARL JONES JE BIJA U PRAVU, Matko Petrić (Hrvatska), 50′

ODLAZAK RIBARA, Gordan Topić Nia (Hrvatska), 17′

MULJ/LIVE AT MEDIKA, Matija Tomić, Goran Nježić (Hrvatska), 13’+18′

GLAZBA JE UNIVERZALNI JEZIK / Music is a universal language, Miloš Drobnjaković (Srbija), 15′

Međunarodni program

EVERY EVERYTHING – GLAZBA, ŽIVOT I VREMENA GRANT HARTA/ Every Everything – the Music, Life&Times of Grant Hart, Gorman Bechard (SAD), 90′

GET ACTION!!!, Junya Kondo (Japan), 99′

TELVIN, Okan Avci (Turska), 60′

ZEMLJA NOSEVA / Noseland, Aleksey Igudesman (Austrija), 82′

OTKRIVANJE SALOME/Unveiling Salome, Nayo Titzin (Bugarska), 57′

Tajna povijest rocka

NOĆ U ZAGREBU/ A Night In Zagreb – Bambi Molesters, Mark A.Littler (Njemačka), 90′

FOLK PJEVAČ/The Folk Singer – A Tale of Men, Music&America, Mark A.Littler (Njemačka), 104′

NAGRADA 2014 – DAMIR AVDIĆ PRAVI ČOVJEK ZA KAPITALIZAM (žiri Ines Pletikos, Damir Čučić, Petar Protić)

Posebno DORF priznanje – Marko Brecelj

OFF DORF

Promocije knjiga – „Rundek, između“ (Ante Perković), „Jugoton gori“ (Marko Pogačar), „Off The Record“ (Anđelo Jurkas), „Žuti titl – 10 godina“ (Velimir Grgić, Marko Mihalinec)

Koncerti – Straight Mickey And The Boyz (Srbija), DJ Mario Kovač, DJ Anhell Jerkass (Hrvatska)

Kućni teatar Škripzikl – U gostima

Izložba – Projekt ARTisFACT (9 autora iz Vinkovaca)

+FILM IT LOUD (projekt u suradnji sa Cinema City Novi Sad)


2015

VINKOVCI, OSIJEK, VUKOVAR 12-15.03.2015.

Regionalni program

Lijepa umjetnost zrcaljenja, Toma Bačić, Corinne Enquist 53′ (Hrv)

Pannonian Challenge, Vedrana Pribačić, Kristijan Mrkoci 75′ (Hrv)

Izgubljeno dugme,Renato Tonković, Marijo Vukadin, Robert Bubalo 92′ (Hrv, BiH, Austrija)

Vrijeme za improvizaciju, Tina Lešničar, Janez Stucin 82′ (Slo)

?=Mi2, Rudi Uran 89′ (Slo)

Nek je dan radostan, Ljubica Popovska 65′ (Mak)

Sudar u dvorcu, Arsen Oremović 36′ (Hrv)

Posljednjih 100, Morana Komljenović 36′ (Hrv)

Marzidovšek Minimal Laboratorium, Kaja i Sava Kosmač 29′ (Slo)

Vidimo se na kazanu, Dušan Udicki 35′ (Srb)

Sonic Doom: Film , Matija Trupinović 49′ (Hrv)

Veruda – Film o Bojanu, Igor Bezinović 33′ (Hrv)

Mizar – zvijezda nade, Marko Džambazoski 18′ (Mak)

Šutka Roma Rap, Aleksandar Manasiev, Mirko Trajanovski 26′ (Mak)

Međunarodni program

Morphine: Putovanje snova/Morphine – Journey of Dreams , Mark Shuman 93′ (SAD)

NAŠ VINIL IMA TEŽINU/Our vinyl weighs a ton , Jeff Broadway 94′ (SAD)

ZAPRAVO, JOHNNY MOPED/Basically, Johnny Moped , Fred Burns 77′ (UK)

TOT-ART/TOTART or Reason regained, Bartosz Paduch 80′ (POL)

Bising / Noise Indonesia, Adythia Utama 67′ (Indonesia)

Koji ja k…. radim na ovom bojištu?/What A fuck am I doing on this battlefield , Nico Peltier&Julien Fezans 53′ (Francuska)

MJESTO ZA UMIRANJE/Place to rest your bone, Miguel Angel Blanca, Raul Cuevas 64′ (Španjolska)

Ujak Essy/Uncle Essy ,Niyaz Saghari 21′ (Iran/UK)

PROKLETSTVO I SIMFONIJA/Curse and the simphony,  David Schulte, Nathan Felix 20′ (SAD)

Aubade, Mauro Carraro 6′ (Švicarska)

Tajna povijest rocka

Kult Mance, Velimir Rodić 13′ (Hrv)

Blaga Long Gone Johna/Treasures of Long Gone John, Gregg Gibbs  95′ (SAD)

MC.Čovjek s vinilom/MC.Clovek z vinylom, Bartosz Warwas 20′ (POL)

Scarce – Dani poput ovih/Scarce:Days like these, Sally Irvine  53′ (UK)

Endrigo47, Ines Pletikos 57′ (Hrv)

NAGRADA 2015 – Izgubljeno dugme (žiri Dušan Moravec, Lada Furlan Zaborac, Krešimir Blažević)

OFF DORF 2015

Re:Volt, 30′ (Mak)/Dječak iz vode

ROCKMARK PROMOCIJE KNJIGA „THE CLASH“ (Dallas Records, 2014),  „Edicija BRATSTVO DUŠA“ (SLUŠAJ NAJGLASNIJE, „NEIL YOUNG: SAN JEDNOG HIPIJA“ (Menart, 2014)

 

DORF nagrada za životno djelo: ZDENKO FRANJIĆ

IGGY THEE ONE MAN BAND vs. MISLAV LIL’ BEAR MEDIĆ

+DORF INTRO 9-11.3.

IZLOŽBA plakata „Iz privatne kolekcije Kornela Šepera“ (Centar znanja Vinkovci 9-16.3.2015.)