DORF FILMOVI I OFF DORF 2007-2017

  • Home
  • DORF FILMOVI I OFF DORF 2007-2017

DORF / OFF-DORF 2007-2017

2017

TAJNA POVIJEST ROCKA
Tužan i prekrasan svijet Sparklehorse
BORDERLAND SOUNDTRACK
INDUSTRIAL SOUNDTRACK FOR THE URBAN DECAY
Čovjek iz Mo’ Wax/
Bučni ponor/ROARING ABYSS
KAKO SMO UŠLI U EUROPU
GARAGE ROCKIN’ CRAZE
FLORIAN

REGIONALNA KONKURENCIJA
„SLUČAJ GNJDD“, 30′
NEUSPJEŠAN SKROZ, 50′
LA PIOVA, 15′
MLADA NADA 65′
PIJANA ULICA, 30′
CHARLATAN MAGNIFIQUE, 83′
BULDOŽER – PLJUNI ISTINI U OČI, 52′
Brojanje u jesen/ŠTETJE V JESENI, 55′
DONT TALK TO ME, 60′

OFF DORF
Životno djelo Dubravko Mataković
Miroslav Sekulić Struja
Miro Župa
Glazbeno filmski kviz – Mario Kovač
Izložba fotografija – Mario Grobenski
Nagrada za Damir Bartol Indoš
Koncert – Mačkodlak/Werecat

******************************************

2016

DORF FILMOVI REGIONALNA SELEKCIJA
PRIČA O GRUPI EVA BRAUN
NE PADAM NA KOLJENO
SAV TAJ JAZZ

TAJNA POVIJEST ROCKA
TEORIJA OPSKURNOSTI
KIŠA PLAVE BOJE S MALO CRVENE
OSLOBOĐENI DAFT PUNK

DORF FILMSPLASH
GEORGE CLINTON – TALES OF DR.FUNKENSTEIN
I AM THE GORGON
CONGO BEAT THE DRUM

SEASPLASH
Lee Scratch Perry Visions Of Paradise
Congo Beat The Drum (Ariel Tagar, 2014)
Dr.Funkenstein (Don Letts, 2006)
I Am The Gorgon (Diggory Kenrick, 2013)

******************************************

2015

OFF DORF MEĐUNARODNI

NAŠ VINIL IMA TEŽINU R: Jeff Broadway (SAD)
MORPHINE – PUTOVANJE SNOVA, R: Mark Shuman (SAD, Italija)
TOTART /TOTART czyli odzyskiwnie rozumu, R: Bartosz Paduch (Poljska)
ZAPRAVO, JOHNNY MOPED, R: Fred Burns (Velika Britanija)
PROKLETSTVO I SIMFONIJA, R: David Schulte, Nathan Felix (SAD)
MJESTO ZA UMIRANJE/Un lloc on caure mort , R: Miguel Angel Blanca, Raul Cuevas (Španjolska)
BISING/ NOISE INDONESIA, R: Adythia Utama (Indonezija)
AUBADE, R: Mauro Carraro (Švicarska)
KOJI JA K**** RADIM NA OVOM BOJIŠTU, R: Nico Peltier&Julien Fezans (Francuska)
UJAK ESSY, R: Niyaz Saghari (Iran/Velika Britanija)

REGIONALNI DORF PROGRAM 2015
IZGUBLJENO DUGME, R: Renato Tonković, Marijo Vukadin, Robert Bubalo (Austrija, Hrvatska, BiH)
PANNONIAN CHALLENGE, R: Vedrana Pribačić, Kristijan Mrkoci (Hrvatska)
LIJEPA UMJETNOST ZRCALJENJA, R: Toma Bačić, Corrine Enquist (Hrvatska)
VRIJEME ZA IMPROVIZACIJU/Čas za improvizacijo, R: Tina Lešničar, Janez Stucin (Slovenija)
NEK JE DAN RADOSTAN/Denot da e radosen, R: Ljubica Popovska (Makedonija)
Tko=Mi2?/Kdo=Mi2 R: Rudi Uran (Slovenija)
SUDAR U DVORCU, R: Arsen Oremović (Hrvatska)
MARZIDOVŠEK MINIMAL LABORATORIUM, R: Kaja i Sava Kosmač (Slovenija)
MIZAR – ZVIJEZDA NADE/ Mizar – Zvezda na nadezta, R: Marko Džambazoski (Makedonija)
VIDIMO SE NA KAZANU , R: Dušan Udicki (Srbija)
ŠUTKA ROMA RAP/Me sijum underground, R: Aleksandar Manasiev, Mirko Trajanovski (Makedonija)
POSLJEDNJIH 100, R: Morana Komljenović (Hrvatska)
VERUDA – Film o Bojanu, R: Igor Bezinović (Hrvatska)
SONIC DOOM : film , R: Matija Trupinović (Hrvatska)

TAJNA POVIJEST ROCKA DORF PROGRAM 2015
SCARCE – DANI POPUT OVIH, R: Sally Irvine (Velika Britanija/SAD)
KULT MANCE , R: Velimir Rodić (Hrvatska)
BLAGA LONG GONE JOHNA , R: Gregg Gibbs (SAD)
MC.ČOVJEK S VINILOM/MC.Clovek z vinylom, R: Bartosz Warwas (Poljska)
ENDRIGO 47 , R: Ines Pletikos (Hrvatska)
MASKE, R: Brankica Drašković (Srbija)

Program 2015 OFF DORF
ROCKMARK PROMOCIJE KNJIGA moderira Ante Perković, „THE CLASH“ (Dallas Records, 2014)
„SLUŠAJ NAJGLASNIJE – edicija BRATSTVO DUŠA“
„NEIL YOUNG: SAN JEDNOG HIPIJA“ (Menart, 2014)
DORF nagrada za životno djelo: ZDENKO FRANJIĆ
ARPAD SLANČIK
MARIJA MILOŠEVSKA
HARP EXPLOSION
MISLAV LIL’ BEAR MEDIĆ
IZLOŽBA plakata „Iz privatne kolekcije Kornela Šepera“
RE:VOLT
DJEČAK IZ VODE
PRONAĐI DORF U CENTRU GRADA!

******************************************

2014

VINKOVCI
Regionalni program

ŽIVIM U BARAKAMA/Kust un Bareč, Željka Kovačević (Hrvatska), 27′
NAGRADA 2014 DAMIR AVDIĆ – PRAVI ČOVJEK ZA KAPITALIZAM/Pravi človek za kapitalizem, Dušan Moravec (Slovenija), 53′ – (žiri Damir Čučić, Ines Pletikos, Petar Protić)
Posebno DORF priznanje – Marko Brecelj
ZOFFSKI GRČ, Zoran Krema (Hrvatska), 69′
GRAD IZOBILJA , Mladen Medić, Zlatko Gotovac (Hrvatska), 106′
HRVATSKA RAPSODIJA: MAKSIM MRVICA, Bruna Bajić (Hrvatska), 57′
STARIJI PARAZIT ILI TKO JE MARKO BRECELJ /Priletni parazit ali kdo je Marko Brecelj, Janez Burger (Slovenija), 82′
EARL JONES JE BIJA U PRAVU, Matko Petrić (Hrvatska), 50′
ODLAZAK RIBARA, Gordan Topić Nia (Hrvatska), 17′
MULJ/LIVE AT MEDIKA, Matija Tomić, Goran Nježić (Hrvatska), 13’+18′
GLAZBA JE UNIVERZALNI JEZIK / Music is a universal language, Miloš Drobnjaković (Srbija), 15′

Međunarodni  program
EVERY EVERYTHING – GLAZBA, ŽIVOT I VREMENA GRANT HARTA/ Every Everything – the    Music, Life&Times of Grant Hart, Gorman Bechard (SAD), 90′
GET ACTION!!!, Junya Kondo (Japan), 99′
TELVIN, Okan Avci (Turska), 60′
ZEMLJA NOSEVA / Noseland, Aleksey Igudesman (Austrija), 82′
OTKRIVANJE SALOME/Unveiling Salome, Nayo Titzin (Bugarska), 57′
Tajna povijest rocka
NOĆ U ZAGREBU/ A Night In Zagreb  – Bambi Molesters, Mark A.Littler (Njemačka), 90′
FOLK PJEVAČ/The Folk Singer – A Tale of Men, Music&America, Mark A.Littler (Njemačka), 104′

OFF DORF
Promocije knjiga – „Rundek, između“ (Ante Perković), „Jugoton gori“ (Marko Pogačar), „Off The Record“ (Anđelo Jurkas), „Žuti titl – 10 godina“ (Velimir Grgić, Marko Mihalinec)
Koncerti – Straight Mickey And The Boyz (Srbija), DJ Mario Kovač, DJ Anhell Jerkass (Hrvatska)
Kućni teatar Škripzikl – U gostima
Izložba – Projekt ARTisFACT (9 autora iz Vinkovaca)

+FILM IT LOUD

***************************************

2013

VINKOVCI
Regionalni program
JAZZ APARTMAN (ili kako je nastao The Last Minute Open Jazz Festival), Biljana Čakić-Veselić/Tomislav Lovro Pavleka (Hrvatska) – 41′
KRIES 50:50 , Marko Dimić (Hrvatska) – 50′
KAKO SMO UŠLI U EUROPU – SLUČAJ SexA , Ines Pletikos (Hrvatska) – 71′
KANAL 103 – LJUBAVNO PISMO ALTERNATIVNOJ KULTURI, Siniša Evtimov (Makedonija) – 56′
MI PLAČEMO IZA TAMNIH NAOČARA, Marijan Cvetanović/Velimir Stojanović (Srbija)- 61′
SILENCE, GLAZBENICI S KRAJA SVIJETA, Haidy Kancler (Slovenija) – 30′
OTROCI SOCIALIZMA – ZAMIJENITE MI GLAVU, Brane Bitenc (Slovenija) – 45′
LJULJAŠKA , Tamara Drakulić (Srbija) – 78′
SREBRNA PJESMA , Kiril Šentevski (Makedonija) – 17′
MONTE PARADISO 20, Vibor Juhas (Hrvatska) – 64′
SEDAM TAMBURAŠA ČIKA MARKA, Davor Borić(Hrvatska) – 20′
WOODEN AMBULANCE INTERSECTION BICYCLE TOUR, Darko Kovačević (Srbija) – 40′

Međunarodni program
LOST AND SOUND, Lindsey Dryden (Velika Britanija) – 76′
RADNI NASLOV: ČUDO OD DJETETA , Marianna Kaat (Estonija) – 58′
OČEKUJUĆI TSUNAMI, Vincent Moon (Francuska) – 70′
TSUNAMI ATTACK (THE POWER OF R’N’R), Mario Cuzic (Japan) – 52′
HEAVENS MIRROR – A PORTUGUESE VOYAGE, Joshua Dylan Mellars (SAD) – 66′
PUNKT, REVOLUTION IN LIVE COMPOSING, Jérôme de Missolz/Guillaume Dero (Francuska) – 79′

Izvan konkurencije
PUNČKE , Filip Meštrović/Marinko Marinkić (Hrvatska) – 28′
TOM WAITS ANTI SELEKCIJA, 45′
BALLAD OF GENESIS AND LADY JAYE, Marie Losier (Francuska) – 72′
BEATBOX IN THE WORLD, Ken Arima (Japan) – 63′
MANU CHAO Gira Mundo Tour, Francois Bergeron (Francuska) – 52′
MI SMO RAZLIKA , Luka Baruškin (Hrvatska) – 16′
 
FRESH DANUBE FILMS
PISMO ĆAĆI, Damir Čučić (Hrvatska) – 72′
SONJA I BIK, Vlatka Vorkapić (Hrvatska) – 106′
USTANIČKA ULICA, Miroslav Terzić (Srbija) – 97′
LICE REVOLUCIJE, Vladimir Milovanović (Srbija) – 55′
LOKALNI HEROJI/LOCAL HEROES, Henning Backhaus (Austrija) – 100′
ZAUVIJEK ZAJEDNO/FOREVER NOT ALONE, Monja Art/Caroline Bobek(Austrija) – 88′
NAGRADA – KAKO SMO UŠLI U EUROPU-SLUČAJ SexA (Žiri – Viva Videnović, Boris Petkovič, Igor Tomljanović)
Posebna DORF nagrada –  LOST AND SOUND

OFF DORF
Koncerti –  Voodoo Caddilac (Brčko)+B and the Bops (Zagreb), Punčke (Vinkovci)+Bernay’s Propaganda (Skopje), Stampedo (Zagreb) @Plus Centar Vinkovci
DJ – Naša stvar party@Plus Centar
Izložba plakata Krešimira Certića (Kutina)@Walkow Vinkovci

DJ radionica – DJ Raid (Srbija)@Walkow 
EDIT – projekcije filmova@Gradsko kazalište Vinkovci, novinarska radionica (Ante Perković, mentor)
GOSTOVANJA 2013 – Požega,Dubrovnik, Slavonski Brod, Zagreb (Dokukino), Osijek, Zabok,Bale, Pula, Varaždin, Ljutomer (SLO), Grossmann, Orahovica (Ferragosto Jam), Ploče, Novi Sad (SRB), Slavonski Brod, Beč (AUSTRIA), Schikaneder, Skopje (Cinedays),Zagreb (Vintage industrial bar), Pazin, Umag

************************************************

2012

VINKOVCI 02.-04.03., RIJEKA (Art-kino Croatia) 15-18.03.2012.
REGIONALNI PROGRAM
MUZIKA SA JASIBARE, Armand Mesaroš (Srbija) – 72′
PRAŠINA SVAKODNEVNOG ŽIVOTA, Danilo Lola Ilić (Hrvatska) – 77′
BRUCOŠIJADA FERA PONOVNO U KOTLOVNICI, Stevan Grubić, Domagoj Kontak, Marko Pejić (Hrvatska) – 39′
FANZINI S MARSA, Siniša Dugonjić (Srbija) – 34′
BLUES ZAPISI MEMPHISA, Boris Hrepić (Hrvatska) – 68′
V LETU HIP HOPA, Boris Petkovič (Slovenija) – 72′
VILJUŠKA PUNA LJUBAVI, Milica Jovčić i Aleksandra Milenković (Srbija) – 75′
BRDA, 21000, SPLIT, Silvio Mirošničenko (Hrvatska) – 60′
TIST’ DAN V TEDNU, Anže Verdel, Anže Petrić, Miha Čeak (Slovenija) – 119′
KOZA OZDRAVELA BO, Žiga Divjak, Matic Drakulić, Katarina Rešek (Slovenija) – 5′
MEĐUNARODNI PROGRAM
BRIAN ENO – ANOTHER GREEN WORLD, Nicola Roberts (Velika Britanija) – 60′
SECONDHAND SURESHOTS, Mark McNeill, Bryan Younce (SAD) – 30′
COLOR ME OBSESSED, Gorman Bechard (SAD) – 123′
BACKYARD, Arni Sveinsson (Island) – 72′
MALUK-GOLYAM/LITTLE-BIG, Yassen Grigorov (Bugarska) – 89′
SPEAKING IN CODE, Amy Lee Grill (SAD) – 89′
SEARCH AND DESTROY: IGGY POP&THE STOOGES’ RAW POWER , Morgan Neville (SAD) – 45′
EL MEDICO: THE CUBATON STORY, Daniel Fridell (Švedska/Estonija/Finska) – 85′
TEEN A GO GO: A LITTLE FILM ABOUT ROCK AND ROLL HISTORY, Melissa Kirkendall (SAD)- 80′
IN SEARCH OF SOUND, Brian Parsons (SAD) – 102′
PAUL KALKBRENNER – A LIVE DOCUMENTARY 2010, Max Penzel (Njemačka)- 58′
A LEISURE SOCIETY OF SEVERE PREPONDERENCE, Aryan Kaganof (Južnoafrička Republika) – 35′
VINYL (Tales from Vienna Underground), Andrew Standen-Raz (Austrija, Engleska) – 82′
(ON THE QUEST FOR) BEOGRAD UNDERGROUND, Muriel Buzzara (Španjolska, Srbija) – 65′
IZVAN KONKURENCIJE
SOUND OF NOISE, Ola Simonsson, Johannes Stjärne Nilsson (Švedska) – 102′
WHEN I SOLD MY SOUL TO THE MACHINE, Igor Lesic, Ronald Lindgreen (Nizozemska) – 44′
ENTER THE DEMON DRUMMER, Ram Loevy (Izrael) – 70′
ŠTO JE MENI BALKAN – KINO EUROPA, Ines Pletikos (Hrvatska) – 60′
U ETERU, Marija Prusina (Hrvatska) – 26′
KUĆA, Tomislav Žaja (Hrvatska) – 50′
ZGAGA FESTIVAL 1996, Janez Vrtačnik (Slovenija) – 45′
VINCENT MOON AFRICA SELECTION
CROSSOVERS, omnibus – 50′
FRANK ZAPPA: PHASE II – THE BIG NOTE, Frank Scheffer (Nizozemska) – 90′
RADICAL ACT , Tex Clark (SAD) – 50′
LANCE BANGS VIDEOS, Izbor – 38′
NAGRADA – V LETU HIP HOPA/SPEAKING IN CODE (Žiri – Gjorgji Janevski, Ante Perković, Veljko Popović)
Posebna DORF nagrada – VIS Uragani Rijeka
OFF DORF
Koncerti – Bilk (Zagreb), Jarboli (Beograd), Hemendex (Zagreb)@Mađarska škola Vinkovci
Izložba nakita Ororok – Marija Miloševska (Skopje)@Art-kino Croatia
Izložba fotografija Saša Huzjak (Koprivnica)@Molekula Rijeka
Promocije knjiga – Velimir Grgić, Ante Perković, Anđelo Jurkas@RiBook Rijeka
Nastup Melodije DORFa a ne DORHa – Predrag Lucić&Boris Dežulović@Brod Marina Rijeka
Koncert – Goribor@Tunel Rijeka
Sajam secondhand vinila Diskodrom@Spirit Rijeka
Radionica dokumentarnog filma, voditelj Vincent Moon (Francuska)
DJ Stefan Skorepa/Dieter Pfeiler (Austrija)@Palach Rijeka
EDIT – projekcije filmova@Gradsko kazalište Vinkovci
GOSTOVANJA 2012 – Požega, Sarajevo (BiH), Slavonski Brod, Zagreb (Dokukino), Vukovar, Ivanić grad, Osijek, Vranje (SRB), Karlovac, Ljutomer (SLO), Grossmann, Vinkovci (Knjižnica), Šibenik (Terraneo), Valpovo, Tuzla (BiH), TFF, Ruma, Rijeka (Ičići), Ilok, Dresden (NJEM), kino Thalia, Beograd (SRB), KC Grad, Split, Slavonski Brod, Vinkovci (Walkow), Beč (AUSTRIA), klub AU, Beli Manastir, Sremska Mitrovica (SRB), Ploče, Orahovica

***********************************************

2011

VINKOVCI, RIJEKA (Art-kino Croatia) 10-13.03.2011.
REGIONALNI PROGRAM
Zvezda je rođena, Vanja Kovačević (SRB), 75′
Noise slawonische kunst, S.Šijan/S.Pete (HR), 38′
Ako nikoj ne sviri , G.Janevski (Makedonija), 55′
Kuzle, M.Mrak/R.Šabec(SLO), 35′
Druga strana rock and rolla, S.Mirošničenko (HR), 30′
X SAJETA,  Dušan Udicki (Slo/Srb),  21′
R’n’r je kriv za sve? (HR), D.Lalić/S.Stanić 50′
Mica i okolne priče, M. Nikodijević (SRB), 37′
MEĐUNARODNI PROGRAM
Cure for pain: Mark Sandman Story, R.Bralver/D.Ferino (SAD), 84′
6ftHick – Notes from underground, M.Moynihan(AUSTRALIA), 60′
LA RESISTENZA NASCOSTA, F.Rolandi/A.Mariani(ITA), 90′
Weird world of Blowfly, J.Furmanski (SAD), 90′
Superstonic sound:Rebel Dread, R.Erichsen (ENG), 48′
Circa 1977: Diodes, A.Erdic (CAN), 27′
Upside down: Creation records story, Danny O’Connor (ENG), 101′
Vivir del aire, David Macian (ESP), 14′
We dont care about music anyway, C.Dupire/G.Kuentz  (FRA), 80′
Bassweight, Suridh Hassan  (UK) 60′
God is real, B.Vincze (Slovačka), 25′
Cowpunx from Hell, Enrico Stocco (ITA), 20′
Lemmy – the movie , W.Orshaski/G.Olliver (SAD) , 117′
La Faute des Fleurs, Vincent Moon (FRA), 70′
Mogwai:Burning, V.Moon/Nat le Scouarnec (FRA)48′
IZVAN KONKURENCIJE
World’s greatest sinner, T.Carrey (SAD), 80′
1 Giant Leap – What about me?, Bridgeman/Cutto (ENG), 85′
Satan Panonski, M.Milinković (SRB), 30′
Mlad i zdrav kao ruža, Jovan Jovanović (SRB), 70′
Nerdcore rising, N.Farsad (SAD), 80′
ART PEPPER – Notes from jazz survivor, Don McGlynn (SAD)  48′
DEXTER GORDON – More than you know, Don McGlynn (SAD) 52′
HOWLIN’ WOLF STORY, Don McGlynn (SAD) 90′
TRANSMEET TV PUZZLE 2010
NAGRADA – AKO NIKOJ NE SVIRI / WE DONT CARE ABOUT MUSIC ANYWAY (Žiri – Tanja Golić, Zoran Žmirić, Silvestar Kolbas)
Posebna DORF nagrada – Velid Đekić (Rijeka)
OFF DORF
Koncerti – B and The Bops (Zagreb)@Coffee house San Francisco, My Buddy Moose, Sjekire@Art-kino Croatia, DJ Mile Hund@Molekula Rijeka
EDIT – projekcije filmova@Gradsko kazalište VK
Gosti festivala – Slobodan Šijan/Stjepan Pete, Matjaž Mrak, Dean Lalić, Milan Nikodijević, Francesca Rolandi, Enrico Stocco, Don McGlynn
GOSTOVANJA 2011– Požega, Vukovar, Zagreb, Osijek, Bjelovar, Zrenjanin, Mostar, Karlovac, Sremska Mitrovica, Subotica, Ljutomer, Zaječar, Brčko, Kruševac, Daruvar, Ruma, Kraljevo, Split, Labin, Tolmin, Novi Sad, Skopje

**************************************************

2010

VINKOVCI, ZAGREB (Dokukino), RIJEKA (Art-kino Croatia) 04.-07.03.2010.
REGIONALNI PROGRAM
VLADA, Rudi Uran (Slovenija) – 53′
PRVI PRAVI ŽENSKI ZVUK, Brankica Drašković (Srbija) – 78′
KOPRIVNICA PLEŠE POGO, Matej Perkov (Hrvatska) – 100′
BOŽE ČUVAJ  LE ZBOR, Dalija Pintarić/Lora Šuljić (Hrvatska) – 30′
ASTRALIS – Institucija , Igor Neljak (Hrvatska) – 81′
VEČNI ŠTUDENT, Siniša Gačič (Slovenija) – 30′
SEVDAH, Marina Andree (Hrvatska) – 66′
OD GRABROVCA DO MEMPHISA, Davor Batisweiler (Hrvatska)- 26′
PRIČA O DOBROM LUDILU, Tomislav Zorić (Hrvatska) – 37′
4DEATHSOFPUNK, Raul Jereb (Hrvatska) – 20′
RADIO APOKALIPTIKO, Marko Cvejić (Slovenija) – 25′
IZVAN KONKURENCIJE
ETERNAL CHILDREN, David Kleijwegt (Nizozemska) – 70′
LOW, You may need a murderer, David Kleijwegt (Nizozemska) – 70′
OIL CITY CONFIDENTIAL , Julien Temple (Velika Britanija) -104′
LEE SCRATCH PERRY – „Ich sende aus dem all“, Peter Braatz (Njemačka) – 30′
SEX PISTOLS, WELCOME HOME, Peter Braatz (Njemačka)  – 26′
AGITPROP (www.agitprop.bg )predstavlja „15“
CASANAYDA!, Dominique Caubet/Farida Benlyazid and Abderrahim Mettour (Maroko) – 52′
TRANSMEET TV PUZZLE – 120′ (4×30)
NAGRADA – PRVI PRAVI ŽENSKI ZVUK (Žiri – Igor Mirković, Petar Mitrić, Gordan Nuhanović)
Posebna DORF nagrada za životno djelo – Peter Braatz (Njemačka)
Izložba stripova Emisija emocija (Matija Pisačić, Damir Steinfl, Dunja Janković, Irena Jukić-Pranjić)@Gradsko kazalište
Izložba fotografija„Vidi Muziku“@atrij Art-kino Croatia Rijeka
Koncerti – Darko Rundek&Cargo Orkestar@Vanilla, Le Zbor (Zagreb)@Art-kino Croatia, Mandelbrot Set@Molekula Rijeka, Olovni ples, Čopor@Dokukino Zagreb
Promocija knjige Uhovid, Darko Rundek@Gradsko kazalište
DJ M.I.L.E. (Zagreb)@Marabu Vinkovci
Gosti festivala – Matej Perkov, Dalija Pintarić, DJ Go Cut, Siniša Gačić, David Kleijwegt, Peter Braatz, Dominique Caubet, Irena Jukić-Pranjić
GOSTOVANJA 2010– Labin, Požega, Skopje, Subotica, Osijek, Zabok, Sarajevo, Mostar, Ohrid, Zagreb, Novi Sad (EXIT), Slavonski Brod, Sanski Most, Sremska Mitrovica, Ljutomer, Bečej, Dubrovnik, Beograd, Banja Luka, Vukovar, Kragujevac (KRAF), Novi Sad, Skopje (Cinedays), Slavonski Brod, Zaječar, Vranje, Niš, Zadar

*****************************************************************

2009

VINKOVCI, ŽUPANJA (MKC Županja) 05-08.03.2009.
REGIONALNI PROGRAM
OLAH VINCE – Na ničijoj zemlji, Miro Karadžić, Srbija – (29′)
THE CINKUŠI, Ljiljana Šišmanović, Hrvatska – (27′)
TETA LIZA, Branko Ištvančić, Hrvatska – (30′)
HARMONIKARJI , D.Moravec, L.Matek, Slovenija – (55′)
LET 3 ŽIVA PIČKA, Radislav Jovanov Gonzo, Hrvatska – (130′)
KAO DA JE BILO NEKAD, Dušan Vesić, Srbija – (82′)
DIRTY OLD FESTIVAL , Vjeran Pavlinić, Hrvatska – (37′)
ARSEN – Brod u boci, Mirko Duić, Hrvatska- (48′)
DEČKO SA STRANE, Marina Jurišić, Hrvatska- (13′)
BADMINGTONS DOC. , Jane Altiparmakov, Makedonija- (39′)

MEĐUNARODNI PROGRAM
DUB ECHOES, Bruno Natal, Brazil – (74′)
GOGOL BORDELLO NON STOP, Margarita Jimeno, SAD – (87′)
METAL: A HEADBANGER’S JOURNEY, S.Dunn, S.McFadyen, Kanada – (96′)
GLOBAL METAL, S.Dunn, S.McFadyen, Kanada – (93′)
NAGRADA 2009 – KIKE TURMIX  – (44′) (Žiri – Dalibor Matanić, Brankica Drašković, Silvio Mirošničenko)
ONE MAN IN THE BAND, Adam Clitheroe, Engleska – (83′)
PUT THE NEEDLE ON THE RECORD ,Jason Rem, SAD – (83′)
TWO-EYED IRELAND, Lim Yin-Pyung, R.Koreja – (63′)
THE FALL – Wonderful and frightening world of M. E.Smith, D.Newton, Engleska – (60′)
FLIPPER LIVE, Joe Rees, SAD – (71′)
BILL HICKS – izbor (45′)

OFF DORF
Izložba plakata Igora Hofbauera@Gradsko kazalište i Galerija
Izložba filmskih plakata Arsena Dedića@Galerija
Koncerti – Welcomin’ Committee in flames (Zagreb)@caffe Palace, Radikal Dub Kolektiv (Zagreb), Small House Brown i Harp Attack! (Neven Mijač, Tomislav Goluban, Igor Đeke…), Hladno Pivo (ZG)
Sheitans (Županja)@Dom mladeži Županja
Radionica sviranja usne harmonike, voditelj Igor Đeke (Vinkovci)
Dirty Old Shop – predstavljanje@Gradsko kazalište
Informatika Fortuno d.o.o. – predstavljanje interaktivni izlog
Gosti festivala – Arsen Dedić, Daniel Rafaelić, Irena Mihalinec, Marina Jurišić, Dušan Vesić, Sandra Rančić, Ljiljana Šišmanović, Mirko Duić, Krešimir Kolar, Leon Matek, Radislav Jovanov Gonzo
GOSTOVANJA 2009 – Zagreb, Rijeka, Požega, Pula, Zadar, Bjelovar, Osijek, Dubrovnik, Ljutomer, Tuzla, Čakovec, Zrenjanin, Slavonski Brod, Vukovar, Skopje, Beograd

*******************************************************

2008

VINKOVCI, 06-09.03.2008.

REGIONALNI PROGRAM
ŠARLO TE GLEDA, Sonja Savić, Srbija (69′)
NAPRED U PROŠLOST – Banatski trougao, Darko Kovačević, Srbija (70′)
AVETI PROŠLOSTI,Vladimir Bakarić, Hrvatska,(29′)
SLOBODA ILI NIŠTA, Nenad Popović, Srbija (33′)
PREDI, PREDI ŠĆI MOJA, Ines Pletikos, Hrvatska (27′)
100 WAYS TO BECOME COOL, Jan Jaap Kuiper, Nizozemska (18′)
DA LI ZAISTA POSTOJI ČOVEK KOJI SE ZOVE ŽIKICA SIMIĆ?, Ivan Andrijanić, Srbija (26′)
LOU PROFA – DNEVNIK ROKENROL ZVIJEZDE, Andrej Lukaček, Hrvatska (61′)
SEVDAH O RODAMA, Silvio Mirošničenko, Hrvatska (52′)
4 KONCERTA ZA BULDOŽER IN…, Rudi Uran, Slovenija (43′)
IZVAN KONKURENCIJE
DORF ’07 VINKOVCI, Adnan Murselović, BiH, (33′)
DR.FUNKENSTEIN – GEORGE CLINTON, Don Letts, Velika Britanija, (60′)
SOUL BRITANNIA, Don Letts, Velika Britanija (60′)
THE BREEDERS – Real Deal, Paula Van Olsen, Nizozemska (40′)
BILLY CHILDISH IS DEAD, Graham Bendel, Velika Britanija, (69′)
NEFORMAT(*eng.titl), Jan Jaap Kuiper, Nizozemska, (28′)
NAGRADA 2008– SEVDAH O RODAMA (Žiri – Aleksandar Dragaš, Velimir Grgić, Igor Bašin)
OFF DORF
Izložba rock fotografije Foto-kluba Vinkovci@Gradsko kazalište
Izložba slika Marko Šošić i Želimir Fišić (Vinkovci)@Galerija
Koncerti – Cherkezi United (Zagreb), Overflow (Koprivnica), Madmen (Zagreb)@Kildare’s music pub
Radionica dokumentarnog filma, voditelj Silvio Mirošničenko (Zagreb)- omnibus Tri boje revolucije
Promocije knjiga izdavača Šareni dućan (Koprivnica)
DJ Don Letts (Velika Britanija)
Gosti festivala – Don Letts, Rudi Uran, Silvio Mirošničenko, Ines Pletikos, Darko Kovačević, Arsen Oremović, Adnan Murselović, Vladimir Bakarić
GOSTOVANJA 2008 – Rijeka, Skopje, Subotica (Trenchtown), Novi Sad, Zadar, Osijek, Tolmin, Novi Sad (Cinema City), Dubrovnik, Slavonski Brod, Ljutomer (Grossmann), Slatina, Valpovo, Ičići, Čakovec, Skopje

*******************************************************

2007

VINKOVCI, 08-11.03.2007.
OČI U MAGLI, N. i  J.Pongrac – Hrvatska (31′)
KAD MUZIČARI ŠOKIRAJU, D.Jagatić – Hrvatska (51′)
KAD SE NEKO NEČEM DOBROM NADA, B.Drašković, Srbija (28′)
DI SMO MI TO?, D.Mataković – Hrvatska (35′)
KAD MIKI KAŽE DA SE BOJI, I.Pletikosa (106′), Hrvatska
RITAM ROCK PLEMENA, B.Modrić – Hrvatska (90′)
NEVIDLJIVA NACIJA, D.Kovačević, Srbija (93′)
DOLGCAJT, I.Zupe, Slovenija (47′)
BACKSTAGE PASS, R.Jovanov Gonzo – Hrvatska (60′)
SNOVI BEZ POKRIĆA, R.Šeić – Hrvatska  (61′)
SHUFFLE:Politics, bullshit and rock’n’roll…, E.Rizvanolli i Y.Mehmedaliu (42′), Kosovo
KOBRA 11, A. Murselović , BiH (12′)
IZVAN KONKURENCIJE
UNKNOWN PASSAGE – Story of Dead Moon, J.Summers/K.Fix  (84′), SAD
WE JAM ECONO, K.Schieron (60′), SAD
NAGRADA 2007 – “DOLGCAJT” (Žiri – Veljko Krulčić, Goran Dević, Vjeran Pavlinić)
OFF DORF
Izložba rock-fotografije Foto-kluba Vinkovci@Gradsko kazalište
Koncerti – Beatles Revival Band (Rijeka), My Buddy Moose (Rijeka), Septica (Vinkovci)@caffe-bar Plus
Gosti festivala – Dubravko Jagatić, Dubravko Mataković, Igor Bašin, Brankica Drašković, Adnan Murselović/Edin Džambić, Bernardin Modrić, Darko Kovačević, Ines Pletikos, Jadranko Pongrac, Oliver Sertić

GOSTOVANJA 2007
Osijek, Slavonski Brod, Županja, Kutina, Valpovo, Pula (A&M Festival), Donji Miholjac, Bitola, Skopje, Kočani, Požega, Čakovec, Split

*******************************************************